کسب تندیس صنعت سبز از سازمان حفاظت محیط

شرکت صنایع مفتولی زنجان همگام با توسعه صنعتی کشور و به منظور دستیابی به سطح مطلوب کیفیت در عملکردها و محصولات و همچنین ایجاد اطمینان و مقبولیت ملی و بین المللی، همواره توجه به محیط زیست را به عنوان یکی از برتری های نظام مدیریتی خود تلقی نموده است.

این شرکت اقدام به پیاده نمودن نظام مدیریت محیط زیست در شرکت نموده و پس از تلاش های چشمگیر، سرانجام در مهرماه سال 1384 موفق به اخذ استاندارد 2004: 14001 ISO گردیده است.

با در نظر گرفتن لزوم توجه همگانی به محیط زیست و حرکت در جهت توسعه پایدار و همچنین در راستای ایفاء مسئولیت اجتماعی خود با سرمایه گذاری مناسب در بخش های اسیدشوئی و خطوط آبکاری آخرین تکنولوژیهای روز را برای کنترل آلاینده ها و استفاده بهینه از منابع به خدمت گرفته است.

همچنین در راستای صیانت و حفظ از محیط زیست، خطوط تصیفه خانه پساب انسانی و شیمیایی در شرکت صنایع مفتولی زنجان با ظرفیت اسمی 200 تن در روز به بهره برداری رسیده و مشغول فعالیت می باشد.

از دیگر اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته است می توان به توسعه فضای سبز در محل کارخانه و نوسازی تجهیزات فرسوده در راستای استفاده بهینه از منابع اشاره نمود. تا آنجایی که این شرکت در سال 1390 به عنوان شرکت برگزیده صنعت سبز در کشور معرفی و مفتخر به اخذ تندیس گردید.