شركت صنايع مفتولي زنجان در سال 1364 در زميني به وسعت 20.000 متر مربع و با سرمايه تعدادي از افراد علاقمند به صنعت ، فعاليت خود را در زمينه توليد انواع ميخ و مفتول گالوانيزه ،‌ آنيل و مسوار آغاز نمود تا اينكه مديريت شركت مصمم به ايجاد تحول در صنعت مفتول مخصوصا مفتولهاي تخصصي كه مورد نياز كارخانجات توليدي كشور بوده و با اختصاص ارز قابل توجهي از خارج تهيه مي‌گرديد با انگيزه قطع وابستگي  به تهيه ماشين آلات و توسعه زمين ، سوله و ساختمان نمود كه پس از سالها تلاش براي اولين بار در ايران موفق به توليد انواع مفتولهاي ACSR (مفتول مغز فولادي)‌ مورد مصرف كابلهاي فشار قوي وزارت نيرو و مفتول ARMOR‌ جهت استفاده كابلهاي زير زميني و مفتول جوشكاري MAG و مفتول مسوار در سايزهاي مختلف با كيفيت بسيار بالا و منطبق بر استانداردهاي بين اللمللي با گواهينامه مديريت كيفيت (‌سيستم يكپارچه IMS )‌ محصولات توليدي خود را به بازار مصرف عرضه نمايد.

استفاده از تجهيزات مدرن آزمايشگاهي ابزارهاي مناسبي براي ارائه كيفيت توام با دقت ميباشند. كاركنان متخصص و ورزيده آزمايشگاه شركت صنايع مفتولي زنجان در صورت درخواست مصرف كنندگان ميتوانند گزارش آزمون هر محموله را بطور كامل ارائه دهند.

در حال حاضر مصرف كنندگان مفتول و محصولات آن توقعات بالاتري دارند. اقبال كلي درباره سيستمهاي جديد مديريت كيفيت مانند سري استاندارد ISO-9000 براي دستيابي به كيفيت و يكنواختي بهتري بتدريج اثرات خود را صنعت نشان ميدهد. تجربيات بيست سال ما همراه با دستاوردهاي چشمگير و ظرفيت مطلوب و مدرن كردن تجهيزات براي فرآوري محصولات جديد پيشرفته توانائي ما را براي تامين نيازهاي خاص مصرف كنندگان تا حد مطلوب افزوده است .

هم اكنون شركت صنايع مفتولي زنجان با فضاي توليدي 80.000 متر مربع و با ظرفيت توليد سالانه 30000 تن انواع مفتول ،‌اولين و تنها توليد كننده مفتولهاي ACSR و ARMOR در ايران كه با توليدات اخير خود تحولي در صنعت مفتول به وجود آورده ،‌ به عنوان كارخانه مادر مطرح مي‌باشد.